يكشنبه 19 مرداد 1399   00:41:56
آخرين ويرايش سایتآخرين ويرايش سایت
شنبه 18 مرداد 1399 09:44:38
امكانات صفحهبيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1399/5/1 چهارشنبهتوسط اداره کل استاندارد استان خوزستان صورت پذیرفت:
360 میلیون ریال جزای نقدی برای عرضه و فروش مصالح ساختمانی فاقد کیفیت و عدم اخذ پروانه استاندارد
استفاده از کالای با کیفیت یکی از حقوق طبیعی هر فردی در جامعه است؛ به عبارت دیگر تمام عوامل موثر در تولید کالای مورد نیاز مردم ملزم به رعایت قوانینی هستند که قانونگذار در آن مورد وضع کرده است. مطابق قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد نیز هرگاه اجرای استاندارد در مورد کالاها و خدماتی، اجباری اعلام شود پس از انقضای مهلت های مقرر، تولید، تمرکز، توزیع و فروش این‌گونه کالاها و خدمات بدون علامت استاندارد و یا بدون تأیید سازمان، ممنوع است و کالاهای مربوطه توقیف و با متخلف طبق ماده(۴۰) این قانون برخورد می‌شود.
استفاده از کالای با کیفیت یکی از حقوق طبیعی هر فردی در جامعه است؛ به عبارت دیگر تمام عوامل موثر در تولید کالای مورد نیاز مردم ملزم به رعایت قوانینی هستند که قانونگذار در آن مورد وضع کرده است. مطابق قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد نیز "هرگاه اجرای استاندارد در مورد کالاها و خدماتی، اجباری اعلام شود پس از انقضای مهلت های مقرر، تولید، تمرکز، توزیع و فروش این‌گونه کالاها و خدمات بدون علامت استاندارد و یا بدون تأیید سازمان، ممنوع است و کالاهای مربوطه توقیف و با متخلف طبق ماده(۴۰) این قانون برخورد می‌شود."
در این راستا مدیرکل استاندارد استان خوزستان گفت: وفق قانون یادشده كارشناسان سازمان مجازند به دستور سازمان به محلهاي توليد، بسته بندي، تمركز، عرضه و فروش كالاها و يا خدمات مشمول استاندارد اجباري وارد شوند و به بازرسي و نمونه برداري بپردازند.
رضا دهدشتی زاده گفت : طی بازرسی های بعمل آمده از یک کارگاه تولید بتن در شهرستان اهواز با توجه به اینکه ایشان بدون اخذ پروانه استاندارد اقدام به عرضه بتن و مصالح فاقد نشان و کیفیت مطلوب استاندارد می نمود، ضمن توقیف محصولات فاقد استاندارد، به مرجع محترم قضایی نیز معرفی شد.
رضا دهدشتی زاده در ادامه افزود: پس از طي مراحل قانوني از سوی دایره حقوقی این اداره کل، دادگاه ایشان را به پرداخت مبلغ 360 میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم نمود.
وی در انتها از شهروندان خواست درصورت مشاهده هرگونه كالاي فاقد نشان استاندارد و يا با كيفيت پايين تر از حد استاندارد مراتب را با تلفن 1517 و یا پایگاه اطلاع رسانی isiri.org در سامانه رسيدگي به شكايات مردمي اداره كل استاندارد خوزستان در ميان بگذارند.

 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به سازمان ملی استاندارد می باشد
.